Z życia parafii   
Św. Stanisław Kostka - mocny Bożym Duchem
Dodano dnia 20.09.2021 21:03

"Św. Stanisław Kostka - mocny Bożym Duchem" pod takim hasłem odbywały się w tym roku w parafii pw. św. Józefa Opiekuna Rodzin obchody ku czci młodego polskiego zakonnika cieszącego się chwałą Nieba.

 

W poprzedzających dniach, podczas lekcji religii, uczniowie pilnie studiowali świetlaną historię życia ich młodszego kolegi. Oprócz tego świetną okazją do zgłębienia życiorysu niezwykłego młodzieńca była sobotnia gra terenowa. Rozpoczęła się ona o godzinie 10. Na dzieci czekała spora dawka dobrej zabawy. Wielkie emocje i szczerą radość wzbudziło przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi etapami rozgrywki. Na poprawnie odpowiadających czekały specjalne nagrody.

 

Pod koniec sobotniego wydarzenia, ku pociesze obecnych, sam Stanisław przybył do kościoła - została wniesiona figura patrona polskiej młodzieży. Zaśpiewaliśmy także piosenkę, której towarzyszyła odpowiednia choreografia. Następnie wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki.

 

Nad merytoryczną i logistyczną stroną wydarzenia czuwały panie katechetki wraz z księżmi duszpasterzami. Zaś o sprawy techniczne i animację zatroszczyła się młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

Uroczystości ku czci św. Stanisława dopełniła niedzielna Msza św., podczas której dzieci czynnie włączyły się w liturgię, odczytując czytania i modlitwę powszechną.

 

Zawierzając się naszemu Patronowi, ufamy że i my także otrzymamy łaskę tego, by dobrze wykorzystać darowany nam czas i pięknie przeżyć tak cenne ziemskie dni.

 

 

Z Bogiem,
ks. Maciej

Otwierany 775 razy Autor: ks. Maciej Głębocki
Ocena   
  Zarejestruj / zaloguj się, aby oceniać
Komentarze   
Do tej pory nikt nie komentował
Twój komentarz   


Logowanie
Login
Hasło
Zakładanie konta
Wyróżnione teksty
Galeria naszego kościoła