Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym - Syjon   
Słów kilka o Wspólnocie Syjon
Dodano dnia 21.01.2019 20:41
WSPÓLNOTA ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM
„SYJON"Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Syjon" działająca przy parafii św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej, powstała w lutym 2012 roku.

W parafii odbywało się wtedy Seminarium Odnowy Wiary, cykl spotkań zakończony modlitwą o wylanie Ducha Świętego.

Każdy z uczestników otrzymał propozycję wejścia do nowo tworzącej się wspólnoty, z zaproszenia skorzystało wówczas około 30 osób w różnym wieku.

Warto wspomnieć, że do założenia wspólnoty przyczyniła się też organizowana od lat w parafii Adoracja Uwielbienia, podczas której spotykali się ludzie pragnący uwielbiać Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. To w ich sercach obudziło się pragnienie stworzenia wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, dlatego można powiedzieć, że „Syjon" to owoc ich modlitwy.

Dziś wspólnota gromadzi się w każdy czwartek na wspólnej modlitwie, Eucharystii, rozważaniu Słowa Bożego, dzieleniu świadectwem życia w wierze i Uwielbieniach, które organizuje raz w miesiącu dla wszystkich parafian.

Członkowie wspólnoty nieustannie odpowiadają na wezwanie Jezusa, który w Ewangelii wg świętego Mateusza powiedział: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja Was pokrzepię".

Starają się, aby każdy dzień ich życia wypełniony był obecnością Boga, chcą świadczyć o nim w środowiskach, w których żyją i modlą się w każdej powierzanej im intencji.

 

Czas i miejsce spotkań: Czwartek, godz. 19, salka na plebanii.
Uwielbienia: Każdy czwarty czwartek miesiąca, godz. 19, kościół.

 

Otwierany 2867 razy Autor: admin
Ocena   
  Zarejestruj / zaloguj się, aby oceniać
Komentarze   
Do tej pory nikt nie komentował
Twój komentarz   


Logowanie
Login
Hasło
Zakładanie konta
Wyróżnione teksty
Galeria naszego kościoła