Ogłoszenia duszpasterskie   
Ogłoszenia duszpasterskie
Dodano dnia 29.03.2020 10:41
V Niedziela Wielkiego Postu
A. D. 2020, 03, 291. Dziękujemy wszystkim za troskę o życie innych i respektowanie zaleceń Konferencji Episkopatu Polski, naszego Arcybiskupa i postanowień rządu. Cieszymy się że wiele osób korzystało z proponowanych rekolekcji w środkach masowego przekazu.

2. Słowa wdzięczności dla przekazujących więzi duchowe z naszą parafią oraz uczestniczącym w modlitwie parafii. Według ostatnich zaleceń w kościele oprócz posługujących może być 5 osób.

 

3. Zwracamy się do wszystkich o łączenie się duchowe zwłaszcza w godzinach, w których celebrujemy wielkopostne nabożeństwa, które staramy się celebrować zgodnie z wyznaczonym programem.
4. W niedzielę dodatkowo jest Msza św o godz. 15-tej, po której wystawiony jest Najświętszy Sakrament, odśpiewane suplikacje, odmówiona Koronka i adoracja w ciszy, którą kończymy o 17.15 Nabożeństwem Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę miesiąca. W naszych wielkopostnych próbach wyraźmy solidarność przez łączność duchową.

 

6. W przyszłą niedzielę palmową będziemy przeżywać w rodzinach pozostając w domach. Odzyskajmy nasze palmy z poprzedniego roku.
7. Jeśli są osoby, które mają szczególne trudności prosimy o zgłaszanie się do naszej parafialnej Caritas. Staramy się przygotować paczki na stół wielkanocny.

 

8. Zgodnie z zaleceniem Arcybiskupa uroczyste przeżycie liturgii pokutnej zostanie przygotowane w parafii po ustaniu okresu próby. Zachęcamy do aktu żalu doskonałego, aby otrzymać odpust zupełny podarowany przez Stolicę Apostolską na czas wyjątkowy.

9. Dziękujemy P. Zbigniewowi za troskę o naszą świątynię oraz P Józefowi Niedziółce. Można nabyć tygodnik „Niedziela" oraz nasz parafialny Informator.

10. Niech łaska Boża umacnia nas w tym szczególnym okresie!

Otwierany 207425 razy Źródło: informator parafialny Autor: ks.Stefan Misa


Logowanie
Login
Hasło
Zakładanie konta
Wyróżnione teksty
Galeria naszego kościoła