Lourdes - 2019r
Dodano dnia 05.03.2019 22:07
Rok 2019 w Sanktuarium Maryjnym Lourdes został w całości zadedykowany osobie św. Bernadety Soubirous, której w 1858 roku objawiła się Matka Boża.

Obchody związane są ze 175. rocznicą urodzin i 140. rocznicą jej śmierci. Lourdes jest wyjątkowym sanktuarium, to tam swoje troski i prośby o uzdrowienie powierzają chorzy. Św. Jan Paweł II nawiedził Lourdes dwukrotnie, a po raz ostatni 14-15 sierpnia 2004 roku. To tam zachęcił nas do budowania cywilizacji miłości:

 

"Przy skale w Massabielle Najświętsza Panna wyszła na spotkanie Bernadetcie, ukazując się jako Ta, która jest pełna łaski Bożej, i prosiła, by czynić pokutę i się modlić. Wskazała jej źródło wody i gestem zachęciła do picia. Ta woda, która wypływa wciąż świeża, stała się jednym z symboli Lourdes - symbolem nowego życia, jakie Chrystus daje tym, którzy powracają do Niego.

 

Tak, chrześcijaństwo jest źródłem życia, a Maryja jest pierwszą strażniczką tego źródła. Ona wskazuje je wszystkim, prosząc, by wyrzekli się pychy, stali się pokorni, aby mogli zaczerpnąć z miłosierdzia Jej Syna i budować w ten sposób cywilizację miłości." (św. Jan Paweł II)

 

Lourdes jest celem naszej podróży w czerwcu  zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania:

 

 http://egeria.lublin.pl/francja-la-salette-lourdes-prowansja-01-07-06-2019/?fbclid=IwAR206gZmPlKCDeqqxz0SiEwjWzw9oAFjvEL5o3jdHDJeoTAr0njuGVC_DNQ

Otwierany 386 razy Autor: Anna Wilczyńska
Ocena   
  Zarejestruj / zaloguj się, aby oceniać
Komentarze   
Do tej pory nikt nie komentował
Twój komentarz   


Logowanie
Login
Hasło
Zakładanie konta
Wyróżnione teksty
Galeria naszego kościoła