Papież Franciszek   
Papież Franciszek: Wspaniale jest myśleć o życiu z Panem jako o relacji przyjaźni
Dodano dnia 22.12.2022 21:48
Kościoła, uczuciowej relacji z Panem Jezusem a także działającego w nas Ducha Świętego jako pomocach dla dobrego rozeznania mówił papież podczas środowej audiencji ogólnej. Franciszek kontynuował cykl katechez na temat rozeznania.

 

Na wstępie Franciszek podkreślił, że rozeznanie jest nieodzownym elementem życia każdego człowieka. Zaznaczył, że nie dokonuje się ono w osamotnieniu i otrzymujemy pomoce służące ułatwieniu tej nieodzownej aktywności życia duchowego. Pierwszą z nich jest konfrontacja ze Słowem Bożym i nauką Kościoła.

 

Słowo Boże to nie tylko tekst do przeczytania
Papież przypomniał, że dla człowieka wierzącego Słowo Boże nie jest jedynie tekstem do czytania, ale żywą obecnością, dziełem Ducha Świętego, który pociesza, poucza, daje światło, siłę, orzeźwienie i radość życia. Następnie zaznaczył, że ta relacja uczuciowa z Pismem Świętym prowadzi do przeżywania uczuciowej relacji z Panem Jezusem, będącej kolejną niezbędną pomocą, której znaczenia nie da się przecenić.

poster

Relacja z Bogiem relacją przyjaźni
- Wspaniale jest myśleć o życiu z Panem jako o relacji przyjaźni, która wzrasta z dnia na dzień. Przyjaźń z Bogiem jest zdolna do przemiany serca. Jest to jeden z wielkich darów Ducha Świętego, religijność, która pozwala nam rozpoznać ojcostwo Boga - wskazał papież.

 

Franciszek podkreślił też znaczenie daru Ducha Świętego, „obecnego w nas, który nas poucza, czyni żywym czytane przez nas Słowo Boże, podsuwa nowe znaczenia, otwiera drzwi, które wydawały się zamknięte, wskazuje drogi życia tam, gdzie zdawało się, że jest tylko ciemność i zamęt. Duch Święty jest rozeznaniem w działaniu, obecnością Boga w nas, jest największym darem, jakiego Ojciec udziela tym, którzy o niego proszą" - stwierdził papież.

 

- Celem rozeznania jest rozpoznanie zbawienia dokonanego przez Pana w moim życiu, przypomina mi, że nigdy nie jestem sam i że jeśli się zmagam, to dlatego, że stawka jest ważna. Z tymi pomocami, które daje nam Pan, nie musimy się lękać - podkreślił Franciszek na zakończenie swej katechezy.

 

Otwierany 432 razy Źródło: deon.pl
Ocena   
  Zarejestruj / zaloguj się, aby oceniać
Komentarze   
Do tej pory nikt nie komentował
Twój komentarz   


Logowanie
Login
Hasło
Zakładanie konta
Wyróżnione teksty
Galeria naszego kościoła