Papież Franciszek   
Jest to najlepszy sposób pójścia za Chrystusem
Dodano dnia 27.03.2018 09:18


Nie przestawajcie pielęgnować codziennie swych więzi przyjaźni z Chrystusem, szukajcie Go w modlitwie, sakramentach, we wszystkich okolicznościach swego życia oraz w otaczających was osobach.


Zaapelował Franciszek do uczestników jubileuszowego 50. UNIV - kongresu studentów uczelni prowadzonych przez Opus Dei, którzy tradycyjnie w Wielkim Tygodniu zbiorą się w 
Rzymie.


Papież zaznaczył, że Wielki Tydzień jest "piękną okazją do spotkania się z Chrystusem (...) oraz do dojrzewania w wierze i w waszym zaangażowaniu, razem z innymi młodymi różnych kultur i doświadczeń, ożywianych jednak tym samym pragnieniem szczęścia, pełni i wielkodusznego oddania się".

 

Pytajcie często: co Jezus zrobiłby na moim miejscu?

Franciszek przypomniał, że tegoroczne spotkanie odbywa się w roku, w którym zbierze się Synod Biskupów na temat młodzieży i rozeznawania powołania. Wezwał młodych do udziału w tym wydarzeniu, dodając, że w tym celu dobrze będzie spojrzeć na św. Jana - młodego ucznia, którego Jezus miłował i któremu powierzył Maryję jako naszą Matkę.

 

"Nauczy on was rozpoznawania Jezusa, przechodzącego przez wasze życie oraz podążania za Nim z zapałem i z tą radością, która wypełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem" - zachęcił Ojciec Święty. Podkreślił, że Pan wzywa wszystkich do kroczenia za Nim z radością i do miłowania bez zastrzeżeń Boga i ludzi. Cenną pomocą na tej drodze może być rada św. Józefa Marii Escrivá y Balaguera (założyciela Opus Dei), który wzywał do szukania, spotykania i kochania Chrystusa.

 

"Nie przestawajcie pielęgnować w sobie codziennie swego uczucia przyjaźni z Chrystusem, pytając się często: «Co zrobiłby Jezus na moim miejscu? Co mogę zrobić, aby coraz bardziej podobać się Jemu i nieść Go innym?»" - zaapelował Franciszek. Zachęcił do szukania Jezusa w modlitwie, sakramentach, we wszystkich okolicznościach życia, jak również w osobach otaczających młodych: przyjaciołach, w rodzinie, kolegach ze studiów oraz w najbardziej potrzebujących i zapomnianych, "w których w sposób szczególny odzwierciedla się oblicze Chrystusa".


Najlepszy sposób pójścia za Chrystusem

Zachęcił także do wyjścia poza samych siebie, do przezwyciężenia wygodnictwa i egoizmu myślenia tylko o sobie, aby w ten sposób udać się w drogę "na spotkanie potrzebujących i służyć im swymi zdolnościami".

 

"Jest to najlepszy sposób pójścia za Chrystusem i posiadania zawsze serca zakochanego w Nim" - dodał papież.50. kongres UNIV odbywa się w Rzymie w dniach 25 marca-1 kwietnia z udziałem ponad 2,5 tys. młodych ludzi z ponad stu uczelni całego świata pod hasłem "Przemyśleć przyszłość na nowo". Do pierwszego tego rodzaju spotkania doszło w 1968 roku, z inicjatywy św. Józefa Marii Escrivá.

 

Podczas obecnego zjazdu jego uczestnicy przekażą papieżowi owoce zbiórki, którą przeprowadzili z myślą o projektach na rzecz potrzebujących oraz wręczą mu mozaikę Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, przeznaczoną dla chrześcijan z Syrii. W środę 28 marca młodzi ludzie wezmą udział w audiencji ogólnej z Ojcem Świętym.

Otwierany 2772 razy Źródło: deon.pl/
Ocena   
  Zarejestruj / zaloguj się, aby oceniać
Komentarze   
Do tej pory nikt nie komentował
Twój komentarz   


Logowanie
Login
Hasło
Zakładanie konta
Wyróżnione teksty
Galeria naszego kościoła