1. Jose Maria Bergorglio urodził się w Buenos Aires 17 grudnia 1936 roku. Jego rodzina była włoskimi imigrantami. Kiedy Jose stanął przed wyborem szkoły średniej, zdecydował, że pójdzie do liceum technicznego. Chwilę później postanowił on wstąpić do zakonu jezuitów i dokonał tego 11 marca 1958 roku.
2. Rozpoczął studia teologiczne na Colegio Maximo San José w San Migiel. Jego nauczanie obejmowało zakres takich dziedzin, jak psychologia, literatura oraz filozofia. Studia teologiczne sprawiły, że przyswajał on wiedzę z bardzo szerokiego spektrum.
3. W roku 1992 Jose został biskupem pomocniczym w Buenos Aires. Był to wielki przełom dla młodego księdza, który stawał się coraz ważniejszą osobistością kościelną.
4. Po 9 latach, Jose został mianowany kardynałem i prezbiterem w San Roberto Bellarmino. Oprócz obowiązków kardynała i prezbitera, należał on także do Papieskiej Rady do spraw Rodziny oraz Kongregacji do spraw Duchowieństwa. Jose Maria Bergoglio dzięki swojej wrodzonej wrażliwości, dał się poznać, jako osoba bardzo zaangażowana w sprawy najbiedniejszych. Jego posłuch wśród zwykłych i biednych ludzi sprawiał, że coraz większa ilość osób darzyła go rosnącym zaufaniem.
5. Czy wiesz, że Papież Franciszek uwielbia pizzę? Jest jedno z ulubionych dań papieża.
6. Papież Franciszek, jest pierwszym jezuitą wybranym na papieża, wstąpił do zakonu mając 26 lat, zadaniem jezuitów była służba przy papieżu więc, sami oni uważali, że ubieganie się o tron papieski jest niemożliwe. Lecz Franciszek zasiada teraz na tronie papieskim.
7. Papież Franciszek ma 76 lat, był on jednym z najstarszych kandydatów na konklawe. Jego stan zdrowia nie należy do najlepszych, gdyż posiada on tylko jedno płuco. Stracił on płuco w młodości podczas poważnej infekcji. Dlatego też jego kandydatura nie była rozważana poważnie przez komentatorów na konklawe. Papież Franciszek w swych wywiadach wielokrotnie podkreślił, że jego następca powinien być młody i silny.
8. Zasłynął on ze skromności oraz pokory, mieszkał on w małym mieszkanku i sam sobie gotował, odmówił mieszkania w pałacu z innymi arcybiskupami i jeżdżenia limuzyną, zawsze powtarzał, że lubi jeździć autobusami.
9. Papież Franciszek mówi płynnie w języku włoskim oraz niemieckim. Jest on z wykształcenia naukowcem, a mianowicie chemikiem. Psychologię oraz nauki humanistyczne zaczął zgłębiać po wstąpieniu do klasztoru.
10. Ojciec Święty, jest synem kolejarza i emigranta włoskiego. Nigdy tego nie ukrywał i zawsze był dumny z tego, z jakiej rodziny pochodzi. To niesamowity człowiek o bardzo dobrym sercu skierowanym w pełni do bliźnich.
11. Papież Franciszek uwielbia czerwone wino. Mimo tego, że żył on skromnie i nigdy nie odnosił się z tym kim on jest, zawsze w jego życiu towarzyszyło mu dobre czerwone wino, które popijał sobie w ważnych momentach swojego życia. Jest to niesamowite, że mimo tego, że jest on głową kościoła katolickiego, nadal wyznaje i kocha te same wartości.
12. Papież Franciszek od 1990 roku, nie ogląda telewizji ponieważ taką obietnicę złożył Matce Boskiej. Złożona obietnica jest dla niego największą świętością dlatego od 1990 rok nie włączył ani razu telewizji.
13. Czy wiesz, że Franciszek potrafi rozmawiać z psami. Ma on ogromne serce do zwierząt, dlatego bez problemu porozumiewa się z nimi. Wystarczy mu tylko kilka wymienionych spojrzeń, a jest w stanie wiedzieć jak się ma pupil.
14. Został on wybrany na Papieża jako pierwszy Argentyńczyk i jako pierwszy jezuita. Równie niesamowitym jest to, że został on wybrany na papieża w podeszłym wieku i z problemami zdrowotnymi, z którymi się zmaga na co dzień.
15. Nigdy nie ukrywa, że z sentymentem wspomina on życie duchownego niższego stopniem. Brakuje mu jazdy metrem oraz zakupów w supermarkecie. Tęskni on za życiem zwykłego człowieka, to przede wszystkim mówi o nim, że jest on taki jak każdy z nas.
16. Przybrał on jako pierwszy imię Franciszek, ma ono symbolizować biedotę i ubóstwo św. Franciszka z Asyżu. Jest to niesamowity hołd dla św. Franciszka z Asyżu.
17. Na samym początku swojej drogi Papież Franciszek wykształcił się zdobywając zawód chemika, a następnie wstąpił do klasztoru. Zrobił tak za sprawą tego, że chciał on się móc samemu utrzymać. Dlatego też wcześniej zdobył wykształcenie.