Ogłoszenia duszpasterskie   
Ogłoszenia duszpasterskie
Dodano dnia 21.04.2019 21:01

Niedziela Zmartwychwstania
A. D. 2019, 04, 21.

1. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego składamy wszystkim gościom i naszym parafianom serdeczne życzenia radości, nadziei i prawdziwej miłości płynącej od Zmartwychwstałego Pana.

2. Tydzień po zmartwychwstaniu nazywa się „Wielką Niedzielą", każdego dnia celebrujemy radość pokonania śmierci grzechu i złamania niewoli. W piątek nie obowiązuje post piątkowy, gdyż znosi go oktawa Zmartwychwstania.

3. Trwamy w modlitwie na Nowennie do Bożego Miłosierdzia, którą od dzisiaj odprawiamy o godz. 17.3o.

4. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny będziemy słuchać słowa Rektora KUL-u oraz wspierać ofiarą naszą katolicką uczelnię. Także jutro na Mszy św o godz. 12-tej udzielamy sakramentu Chrztu św.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas i odpust w parafii św Marii Magdaleny.

6. Dziękujemy Panom z Bractwa i wszystkim Panom, którzy włączyli się w trzymanie straży przy Ciemnicy i przy Grobie Pańskim na ręce P. Krzysztofa Sawickiego -generała Bractwa św. Józefa.

7. Składamy podziękowanie Ministrantom i lektorom za piękny udział w całym Triduum Paschalnym na ręce ks. Dawida i ks. Radosława.

8. Słowa wdzięczności dla animujących poszczególne godziny czuwania przed Najświętszym Sakramentem zarówno w Wielki Czwartek, jak też w Wielki Piątek i Sobotę. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, P. Zbigniewowi za zakup kwiatów i ich przygotowanie do grobu i do ołtarzy. Panom z Bractwa za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
10. Słowa wdzięczności dla dzielących się darami z potrzebującymi oraz Grupie Caritas, która przygotowała paczki dla naszych parafian. Bóg zapłać.

11. Dziękujemy sprzątającym kościół mieszkańcom Szkolnej 10(21-45), a na przyszły tydzień prosimy mieszkańców Szkolnej 12(1-24).

12. We środę 24.04 będzie można oddać krew przy Wamex-ie od 8.30-13.00

13. Polecamy tygodniki katolickie: „Niedziela" i „Gość Niedzielny".

Otwierany 183171 razy Źródło: informator parafialny Autor: ks.Stefan Misa


Logowanie
Login
Hasło
Zakładanie konta
Wyróżnione teksty
Galeria naszego kościoła