Niedzielne kazanie   
XXXIII Niedziela Zwykła, rok B 18 listopada 2018 r.
Dodano dnia 18.11.2018 11:19

Dn 12,1-3; Hbr 10,11-14.18; Mk 13,24-32
______________________________________
Wielu z nas zadaje sobie pytania dotyczące naszej przyszłości, zwłaszcza teraz w miesiącu listopadzie. Często tematem naszych przemyśleń jest śmierć. Wspominamy najbliższych, którzy odeszli do Boga, ale także czasami zadajemy sobie pytanie o naszą przyszłość i o naszą śmierć. Są to ważne pytania, ale przede wszystkim są to pytania, które należy postawić sobie w świetle dziszejszej liturgii Słowa. W Psalmie śpiewaliśmy słowa: „Strzeż mnie o Panie Tobie zaufałem" - zachęcają nas one, aby popatrzeć na życie poprzez pryzmat ufności Bogu. Nasza przeszłość, przyszłość i teraźniejszość ma być drogą uczenia się ufności Bogu. Ta droga zaufania to droga słuchania Słowa. Do tego zachęca Jezus w dzisiejszej Ewangelii, mówiąc o wpatrywaniu się w rzeczywistość.
Rzeczywistość świata możemy odczytać poprzez pryzmat słuchania i modlitwy Słowem Bożym. Przez pryzmat Słowa możemy poparzeć inaczej na swoje życie, na trudne i piękne momenty naszego życia. Jezus opowiadając o drzewie figowym, o jego owocach mówi nam o naszym życiu. Dojrzewanie drzewa figowego w lecie oznacza czasy mesjańskie, a czas zbawienia każdego z nas dokonuje się w naszej codzieności, dlatego tak ważna jest codzienna modlitwa, słuchanie Boga - bo wtedy uczymy się modlitwy zawierzenia i ufności, bo wtedy moje życie może wyglądać zupełnie inaczej.
Niech ta dziesiejsza liturgia Słowa będzie dla każdego z nas drogą odczytywania własnego życia w świetle życia Chrystusa, rozważajmy tajemnice Jego życia i śmierci. Trwając w tajemnicy życia i śmierci i patrząc na swoje życie przez ten pryzmat możemy zauważyć coś jeszcze bardzo ważnego. W naszym życiu nie jesteśmy sami. A skoro uczymy się ufności to w naszym życiu nie ma miejsca na lęk przed przyszłością.
ks. Rafał Pasternak SDS
Otwierany 2212 razy Źródło: katolik.pl Autor: ks. Rafał Pasternak SDS
Ocena   
  Zarejestruj / zaloguj się, aby oceniać
Komentarze   
Do tej pory nikt nie komentował
Twój komentarz   


Logowanie
Login
Hasło
Zakładanie konta
Wyróżnione teksty
Galeria naszego kościoła