Misje - listy z dalekiego świata   
Pozdrowienia z Korhogo - O.Adam Choma
Dodano dnia 21.11.2017 18:02
Szczęść Boże drodzy czytelnicy naszej strony parafialnej.


Dziękuję bardzo za modlitwę i za wszystkie gesty życzliwości. Od miesiąca jestem już w swojej parafii w Korhogo na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Po trzech miesiącach urlopu powrót do codziennych obowiązków nie był łatwy. Zdrowie dopisuje, więc można spokojnie kontynuować pracę misyjną. Udało mi się odwiedzić i odprawić Msze Święte w dwóch wioskach gdzie mamy niewielkie wspólnoty chrześcijan. Pora deszczowa zakończyła się, więc pora na żniwa ryżu i bawełny. Powoduje to, że frekwencja na Mszach w wioskach jest dość niska. Po prostu część naszych chrześcijan jest zajęta pracami polowymi.
We wspólnocie parafialnej nie ma wielkich zmian. We wspólnocie duszpasterskiej zaszła jedna zmiana. Dołączył do nas nowy seminarzysta - stażysta Moses (Mojżesz). Pochodzi z Nigerii i jest posłany do nas na 2 letni staż duszpasterski. Jest nas teraz trzech księży i dwóch seminarzystów.
W naszej Archidiecezji Korhogo mamy dużą zmianę. Dotychczasowy arcybiskup Marie Daniel Dadiet przestał pełnić swoją funkcję. Z powodów zdrowotnych prosił papieża Franciszka o rezygnację z pełnionych obowiązków. 12 października otrzymaliśmy wiadomość, że papież Franciszek przyjął jego rezygnację. Obecnie mamy administratora naszej archidiecezji, biskupa Ignace Bessy Dogbo (biskup sąsiedniej diecezji). Proszę, więc o modlitwę o wybór nowego duszpasterza naszej archidiecezji.
4 listopada mieliśmy miłe wydarzenie w naszej parafii. Przybył do nas nuncjusz apostolski dla Wybrzeża Kości Słoniowej biskup Joseph Spiteri. Towarzyszył mu administrator naszej archidiecezji biskup Ignace Bessy Dogbo. Przybyli oni z prywatną wizyta, aby spożyć z nami braterska kolację.
12 listopada uroczystą Mszą Świętą zaczęliśmy nowy rok duszpasterski. Prosimy a modlitwę, aby rok, był czasem pokoju, łaski, miłości i radości w naszej wspólnocie parafialnej.
Pozdrawiam was wszystkich, dziękując za modlitwę i wszystkie znaki życzliwości.
Niech was Bóg błogosławi i otacza opieką Maryja.
Z Bogiem
o. Adam Choma MAfr
Korhogo, CI

 

Ps. kilka osób prosiło mnie o konto :
CREDIT AGRICOLE
AL. Jana Pawła II 111
21-010 Łęczna

Otwierany 516 razy Autor: o.Adam Choma
Ocena   
  Zarejestruj / zaloguj się, aby oceniać
Komentarze   
Do tej pory nikt nie komentował
Twój komentarz   


Logowanie
Login
Hasło
Zakładanie konta
Wyróżnione teksty
Galeria naszego kościoła