Duszpasterstwo   
Modlitwa podczas „Iskry Bożego Miłosierdzia”
Dodano dnia 27.09.2017 08:05
Już po raz dziewiąty w czwartek 28 września, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, tysiące ludzi na całym świecie weźmie udział w akcji „Iskra Bożego Miłosierdzia„. Polega ona na wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. W tym roku modlitwa ma objąć m.in. uchodźców z Bliskiego Wschodu, zwłaszcza ich powrót do ojczystych krajów, a także prezydenta Andrzeja Dudę i rząd Beaty Szydło.

 

Uczestnicy akcji modlitewnej będą się modlić w kilku intencjach, m.in. za kapłanów, by umieli nawracać grzeszników; o pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu i „o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów".

 

Uczestnicy modlitwy chcą się modlić także za „Prezydenta Pana Andrzeja Dudę i cały Rząd Polski" oraz „za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych".

 

 

Akcja po raz pierwszy odbyła się w 2008 r. z inicjatywy grupy modlitewnej „Iskra Bożego Miłosierdzia", działającej przy kościele ojców jezuitów w Łodzi, pod patronatem metropolity łódzkiego abp. Marka Jędraszewskiego. Od tamtej pory jest wznawiana co roku 28 września, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej.

 

Patronat honorowy nad tegorocznym wydarzeniem objął metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.

Otwierany 247 razy
Ocena   
  Zarejestruj / zaloguj się, aby oceniać
Komentarze   
Do tej pory nikt nie komentował
Twój komentarz   


Logowanie
Login
Hasło
Zakładanie konta
Wyróżnione teksty
Galeria naszego kościoła