Archidiecezja Lubelska   
Zmarł śp. Kazimierz Wojtasik
Dodano dnia 16.12.2021 10:44

W dniu 14 grudnia 2021 r. w szpitalu w Radomiu na skutek obrażeń po wypadku samochodowym zmarł śp. Kazimierz Wojtasik, wieloletni odpowiedzialny i katechista wspólnot neokatechumenalnej w archidiecezji lubelskiej.


KAZIMIERZ WOJTASIK, ur. 3 marca 1948 r. w Krasowie k. Włoszczowej. Studiował w KUL historię (1966-1972). Od 1972 r. do przejścia na emeryturę w 2015 r., był związany pracą w administracji KUL (najpierw w zarządzaniu obiektami, a od 1975 r. jako zastępca dyrektora administracyjnego).

 

W 1975 r. wysłuchał katechez i rozpoczął formację w ramach Drogi Neokatechumenalnej. Był odpowiedzialnym pierwszej wspólnoty u OO Jezuitów przy ul Królewskiej w Lublinie. Jako katechista otwierał Drogę w parafiach lubelskich, a także w Warszawie, Sandomierzu i Radomiu. W Lublinie prowadził kilkanaście wspólnot u OO Jezuitów (dziś przy kościele rektoralnym św. Piotra). Był też odpowiedzialnym za Drogę w diecezji radomskiej. Był najbliższym współpracownikiem ekipy włoskiej odpowiedzialnej za Drogę w Polsce, Stefana Gennariniego, Silvany Venditti i ks. Livio Orsinghera. W ramach Centrum Formacji Wspólnot Neokatechumenalnych Archidiecezji Lubelskiej koordynował działania ekip katechistów wędrownych w Polsce, wspierał też swoim doświadczeniem wyjazdy misyjne katechistów wędrownych, rodzin na misje ad-gentes i prezbiterów.

 

Jego posługę cechowała zawsze ewangeliczna gorliwość i zaangażowanie w głoszeniu Słowa Bożego i w aktywizowaniu wszystkich możliwych środków, by pomagać potrzebującym. Zmarł 14 grudnia w szpitalu w Radomiu na skutek obrażeń wewnętrznych po wypadku samochodowym, jaki miał miejsce koło Zwolenia, gdy z ekipą (żona Stanisława, prezbiter Roman Koman, małżeństwo Anna i Jan Guzowie, Elżbieta Pospuła) udawał się na spotkanie ze wspólnotą radomską.

Otwierany 1183 razy Źródło: https://archidiecezjalubelska.pl/
Ocena   
  Zarejestruj / zaloguj się, aby oceniać
Komentarze   
Do tej pory nikt nie komentował
Twój komentarz   


Logowanie
Login
Hasło
Zakładanie konta
Wyróżnione teksty
Galeria naszego kościoła