Archidiecezja Lubelska   
Komunikat Metropolity Lubelskiego
Dodano dnia 03.07.2024 07:33
Umiłowani w Chrystusie Panu - Siostry i Bracia!

 

75 lat temu na obrazie Matki Bożej Częstochowskiej w Katedrze Lubelskiej pojawił się znak, który dla wiernych - żyjących w smutnej i wrogiej dla Kościoła rzeczywistości Polski rządzonej przez komunistów - stał się znakiem nadziei. Umocnił ich wiarę w Bożą obecność w dziejach narodu i bliskość wstawienniczej opieki Matki Bożej.

 

Zapraszam Was wszystkich w dniu 3 lipca br. na Mszę Świętą odpustową o godz. 19.00, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Po liturgii wyruszy tradycyjna procesja różańcowa. Uroczystość zakończymy Apelem Jasnogórskim na Placu Katedralnym. Święto Matki Bożej Płaczącej poprzedzą 5-dniowe rekolekcje w ramach których codziennie czuwać będziemy do godziny 21.00.

 

Miesiąc później, 3 sierpnia, wyruszy 46. Lubelska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy pod hasłem „Pokój i dobro". Konferencje i rozważania w czasie pielgrzymki głosić będą Bracia Mniejsi Kapucyni, którzy przeżywają w tym roku trzechsetną rocznicę przybycia do Lublina. Idąc ku Jasnej Górze będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Jak co roku pielgrzymkę rozpocznie Eucharystia sprawowana w Katedrze o godzinie 8.30.

 

Pielgrzymi zapisują się w parafiach do 28 lipca. Od 29 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą. Kontynuujemy wariant uczestnictwa pod hasłem „Ile możesz", pozwalający przebyć fragment pielgrzymiej drogi. Zapisy w takim przypadku tylko drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl.

 

Zapraszając na Święto Maryjne oraz na pielgrzymi szlak ku Jasnej Górze, z serca wszystkim błogosławię.

 

Wasz biskup Stanisław

 

Lublin, 29 VI 2024 r.

Otwierany 48 razy
Ocena   
  Zarejestruj / zaloguj się, aby oceniać
Komentarze   
Do tej pory nikt nie komentował
Twój komentarz   


Logowanie
Login
Hasło
Zakładanie konta
Wyróżnione teksty
Galeria naszego kościoła