Archidiecezja Lubelska   
45. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – Drogowskazy Nowego Człowieka
Dodano dnia 29.07.2023 09:53
3 sierpnia 2023 r. (czwartek) z lubelskiej archikatedry wyruszy 45. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która trwać będzie od 3 do 14 sierpnia 2023 r. (kolumna chełmska od 1 sierpnia). To wydarzenie, które od 45 lat mobilizuje tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą.

 

W drodze na Jasną Górę, przyświecać nam będzie hasło: „Drogowskazy Nowego Człowieka". Partnerem pielgrzymki w tym roku będzie Ruch Światło-Życie, który przeżywa swój jubileusz 50 lat istnienia w Lublinie.

 

Ks. Franciszek Blachnicki, kiedy tworzył zręby formacyjne Ruchu Światło-Życie, mówił, że trzeba wychowywać nowych ludzi. W tym celu dał nam 10 drogowskazów, które mają doprowadzić nas przede wszystkim do świętości, ale z drugiej strony do tego, abyśmy byli zaangażowani społecznie.

ks. Jerzy Krawczyk, moderator Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej

 

Jak co roku wyjście Pielgrzymki z Lublina zaplanowano na 3 sierpnia po Mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 8.30. Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w dwóch kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyjdą w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy dotrzemy 14 sierpnia. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.

 

Zapisy w parafiach trwają do 26 lipca. Od 27 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą, codziennie do wyjścia pielgrzymki w godz. 10.00 - 17.00. W tym roku będzie możliwość zapisów na pielgrzymkę drogą elektroniczną.
Szczegóły na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl.

 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom pielgrzymów, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w całej pielgrzymce wprowadzamy wariant pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz". Codziennie z Lublina autokar będzie dowoził pielgrzymów na szlak pielgrzymkowy. Uwaga, autokary do 7 sierpnia będą dojeżdżały do grup I i II kolumny, a od 8 sierpnia do wszystkich grup. Zapisy na ten wariant pielgrzymowania tylko drogą elektroniczną.

Szczegóły na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl
ZAPISY: https://pielgrzymka.lublin.pl/zapisz-sie/

 

W tym roku uruchomiona będzie także specjalna aplikacja dla pątników. Będzie można wykorzystać ją zamiast informatorów, czyli książeczek mówiących, co dzieje się w danym dniu na pielgrzymce (w tym roku będą jeszcze wydrukowane). Aplikacja pokaże dokładnie, gdzie jest postój, gdzie jest nocleg, która grupa znajduje się w jakim miejscu.

Otwierany 366 razy Źródło: https://archidiecezjalubelska.pl/
Ocena   
  Zarejestruj / zaloguj się, aby oceniać
Komentarze   
Do tej pory nikt nie komentował
Twój komentarz   


Logowanie
Login
Hasło
Zakładanie konta
Wyróżnione teksty
Galeria naszego kościoła